Hírek

Blog bejegyzések

A NEMZETI ÖSSZETARTOZÁS NAPJA – HATÁRTALANUL

  1. június 4-én emlékeztünk meg a trianoni országvesztés 104. évfordulójáról, és egyúttal élménybeszámoló is elhangzott a Határtalanul című program keretében történt tanulmányi kirándulásról. A tornateremben az iskola tanulói gyűltek össze. A hangulatos hátteret a kivetítőn látható képek és az alkalomhoz válogatott zenei anyag adta.

A megemlékezés elején Gyimesi Attila szaktanár idézte fel az esemény történelmi hátterét. Ezután a hetedikes diákok mesélték el élményeiket a Szerbia és Horvátország területén tett utazásukról, napról napra haladva az események sorában.

A műsor első felében és a végén Szilágyi Luca 8. osztályos tanuló énekelt két magyaros hangvételű dalt erősítve a nemzeti összetartozás érzését. A közönség figyelemmel hallgatta a beszámolókat és érdeklődve nézegette az utazás képeit. Az előadókat taps jutalmazta a végén. A jó hangulatú rendezvény után folytattuk az iskolai programot.