Hírek

Blog bejegyzések

A Magyar Kultúra Napja 2024

A Magyar Kultúra Napját 1989 óta ünnepeljük meg január 22-én, annak emlékére, hogy – a
kézirat tanúsága szerint – Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le és jelölte meg
dátummal Csekén a Himnusz kéziratát.
Iskolánkban minden évben megemlékezünk erről az eseményről. Az alsós diákok
népművészeti motívumokkal díszített kancsókat, könyvjelzőket színeztek és szavalóversenyen
vettek részt.

A felsős tanulók számára vetélkedőt szerveztünk, a megoldandó feladatok változatosak voltak. Szóhálóban magyar hungarikumokat kellett fölfedezni. Irodalmi alkotások íróját, címét oldották meg a versekben szereplő három szó segítségével. Illusztrációk alapján a tanult írók, költők közül választották ki az oda illőt. A szólások, közmondások megoldásához képi segítséget kaptak, és a legpontosabban kellett meghatározni. A legismertebb népdalok közül a meghallgatást követően a fölcsendülő dallamok címét írták le. A vetélkedő vidám hangulatban telt, méltó volt a jeles naphoz.