Magyarnak lenni jó! – Gálaműsor

Magyarnak lenni jó!

Rendhagyó gálaműsorral készültünk a Magyar Kultúra Napja tiszteletére január 22-én délután iskolánk tornatermében.

A lelki tartalmat iskolalelkészeink adták, akik a hagyományok megőrzéséről és a nehézségekkel küzdők megsegítéséről beszéltek.

A diákok versekkel, népdalokkal és néptánccal készültek a rendezvényre.

A műsor második részében különleges élményben volt részünk a meghívott felnőtt művészek mesejátéka által.

A délutánt a népszerű Magyarnak lenni jó című dallal fejeztük be.

Az alkalomra készült rajzos alkotásokat a műsor végén külön is értékeltük, miként a szereplők is ajándékot kaptak emlékül.

Végül külön köszönet iskolalelkészeinknek (Nagy István plébános úrnak és Liga Konrád káplán atyának), vendégművészeinknek (Erdészné Turcsányi Katalin igazgatóhelyettesnek – Harmónia AMI – és Halassy Csilla művésznőnek), továbbá Csontos Szabina (EJROK 9. osztály) egykori tanítványunknak a közreműködésért, mellyel emelték a délután színvonalát!