Hírek

Blog bejegyzések

„Forradalom és szabadságharc”

Az 1956-os forradalom a 20. századi magyar történelem egyik legmeghatározóbb eseménye volt, melyről minden évben megemlékezünk. A műsor összeállítását és a próbákat már szeptemberben elkezdték a nyolcadik osztályos tanulók, osztályfőnökük Magdáné Balázs Edit koordinálásával. Az ünnepséget prózai szövegek, dramatikus jelenetek, zenés elemek és kreatív megoldások színesítették, mellyel felidéztük a történelmi eseményeket és azok jelentőségét. A megemlékezés október 20-án, az iskola tornatermében került megrendezésre, ahol az intézmény összes tanulója jelen volt. A megható műsor sokak szemébe könnyeket csalt. A színvonalas előadásnak köszönhetően méltón emlékeztünk meg az 1956-os forradalom kitörésének és a Magyar Köztársaság 1989-es kikiáltásának napjáról.