Advent

A keresztény és minden emberi közösség közös tapasztalata, hogy a nagy eseményekre készülni kell. Ilyen esemény az advent is: amikor Jézus születésére készülünk és nemcsak környezetünket, házainkat, hanem szívünket és emberi kapcsolatainkat is rendbe szeretnénk tenni. Ez az időszak a böjt és a bűnbánat ideje is, amit a lila szín jelképez. Ezért az adventi időszak és az adventi gyertyák színe általában lila, kivéve egyet. A gyertyagyújtás sorrendjében a harmadik gyertya színe rózsaszín, mivel a bűnbánatba már egy kis öröm is keveredik, ahogy közeledik a karácsony. Az adventi koszorú egyre fényesebb lángja jelzi, hogy nemsokára megérkezik a Megváltó. Iskolánk alsó tagozatos tanulói hétről hétre színvonalas gyertyagyújtó ünnepségekkel készültek az adventi időszakban. A versek és énekek által átjárta szívünket a szeretet, a béke és az összetartozás érzése, mely által egyre közelebb éreztük a karácsonyt, Jézus születésnek ünnepét.