Hírek

Blog bejegyzések

Történelmi arany a Diákolimpia Országos Döntőjében.

Két versenyszámban is országos döntőbe jutottak a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Óvoda atlétái. A diákolimpia fináléját 2023. május 24-én rendezték Budapesten, az Ikarus BSE sporttelepén. Elsőként Burai Sándorért szoríthattunk, aki remek versenyzést bemutatva nagy fölénnyel nyerte meg a kislabdahajítást. Sándor a bajnoki cím megszerzésével az intézmény történetének eddigi legkiemelkedőbb sportsikerét érte el.  Fiú vágtaváltó csapatunk indulását többek között betegség is hátráltatta. Futóink a nehézségek ellenére is szépen szerepeltek, hiszen a Szabó  Bálint, Kolláth Kornél, Racsek Zoltán és Burai Sándor összeállításban rajthoz álló 4 x 100-as váltónk 51 másodperc alatt teljesítette a 400 méteres távot, ami összesítésben a 15. helyre volt elég. A mezőny sűrűségét jelzi, hogy nagyon kis időkülönbség döntött a helyezésekről.

Gratulálunk a versenyzőknek.

Felkészítő pedagógus: Mátyás Ferenc