Hírek

Blog bejegyzések

Húsvéti lelki nap

A Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Óvoda idén is közösen tartotta meg húsvéti lelki napját a sportcsarnokban. Ezen a napon megálltunk egy pillanatra a mindennapok forgatagában, hogy kellőképpen ráhangolódhassunk húsvét misztériumára. A program szentmisével kezdődött, amelyen Nagy István iskolalelkészünk a húsvét üzenetéről, Jézus áldozatáról és határtalan szeretetről beszélt. A misét követően a hevesi iskola színjátszó csoportja színvonalas előadásában láthattuk a passiót, Jézus szenvedéstörténetét. A tízórai elfogyasztása után vendégünk volt László Attila énekes, a Csillag Születik egykori győztese. Tanúságtevő előadása és koncertje minden jelenlévő számára igazi lelki feltöltődést jelentett. Külön öröm volt számunkra, hogy több szülő is elfogadta meghívásunkat és részt vett lelki napunkon. A nap második felében a tagiskolák külön folytatták programjukat. Az együtt töltött délelőtt az egymásra való figyelés és az ünnepekre való felkészülés jegyében telt. A több mint ötszáz résztvevő maradandó élményekkel térhetett haza.