Hírek

Blog bejegyzések

Teremtésvédelmi délután

A teremtésvédelem nem cél, nem is eszköz, inkább a mindennapi életünk természetes velejárója. A termés az a kincs, Istennek az az ajándéka, amelyben benne rejlik az élet körforgása, mely megfoghatatlan, s mégis kézzel fogható.

Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek legyenek képesek a világ szépségeit felismerni és megőrizni, a megteremtett értékek között úgy élni, hogy a legkevesebb károsodást okozzák.

A teremtésvédelem jegyében iskolánkban a tanulók tavaszi nagytakarítást végeztek, megtisztították, meglocsolták a növényeket, összeszedték a faleveleket, szemetet, rendbe tették a közeli területeket: iskolaudvar, játszótér, templom környéke. Rendezvényünk iskolagyűléssel kezdődött, ahol a víz világnapi vetélkedő és alkotópályázat nyertesei átvehették jutalmukat.