Hírek

Blog bejegyzések

VÍZ VILÁGNAPJA MINDEN ÉVBEN MÁRCIUS 22.

A Hevesi Szent Gellért Katolikus Általános Iskola programokkal és interaktív foglalkoztatókkal hívta fel tanulóinak figyelmét a víz és földünk védelmére.

Ez év nemzetközi mottója a kolibri példáján alapul, a piciny madárka az égő esőerdőben cseppenként szállítja a megoldást. Mi, apró tevékenységekkel tegyük jobbá környezetünket!

Iskolánk ezen a napon kiállítást, aszfaltrajzversenyt, puzzle kirakást, az alsós gyerekek kézműves foglalkozásokon maketteket, figyelemfelkeltő plakátokat készítettek a vízi és a földi élet fenntarthatóságáról! A vízivás, mint az „italok királya” a vízfogyasztásra hívta fel a közösség figyelmét. A nap tanulságaként a vállalkozó tanulók TOTÓ-t töltöttek ki, melynek értékelésére a „teremtésvédelmi napon” fog sor kerülni.