Pénz7 a hevesi katolikus iskolában

Magyarország a Magyar Bankszövetség kezdeményezésére, a Pénziránytű Alapítvány szakmai támogatásával először 2015-ben csatlakozott az Európai Pénzhét (European Money Week) közel harminc országot átfogó kezdeményezéséhez, amelynek célja az általános- és középiskolások pénzügyi ismereteinek megalapozása, valamint egy széleskörű szakmai összefogás megteremtése a pénzügyi tudatosság fejlesztésében aktív szervezetek, intézmények között.

Témahetünk célja a pénzügyi kultúra játékos, élményalapú fejlesztése. A 2022/2023. tanévben március 6-10. között rendezzük meg a PÉNZ hetet. Interaktív feladatokkal, délután kézműves foglalkozásokon bővítették tanulóink pénzügyi ismereteiket pedagógusok segítségével.