Hírek

Blog bejegyzések

Szent Márton ünnep az óvodánkban

„Szent Mártonnak ünnepén,

égő lámpást viszek én.

Világítson mindig nekünk,

Ahol járunk, hova megyünk.”

 

Óvodánkban november 09-én emlékeztünk meg Szent Márton ünnepéről.                      Délelőtt elkészítettük a lámpásokat. A gyermekek szorgosan festették, díszítették a bébiételes üvegeket.

Délután 4 órakor a szülőkkel közösen átvonultunk a templomba, ahol a nagycsoportosok előadták a szent legendáját. Az előadás után Versler Sándor óvodalelkész szólt a szülőkhöz pár gondolatot az ünneppel kapcsolatban.

Ezt követően a templomtéren libazsíros kenyérrel kínáltuk a vendégeket, majd Márton keresése következett.

Öröm volt látni a gyermekeket, akik, – mint megannyi szentjánosbogár- keresgélték és szólítgatták Mártont. Az a szerencsés kisgyermek, aki végül megtalálta, egy estére vendégségbe hazavihette Márton püspököt.

Ez a vidám együttlét a szülőknek és az óvoda dolgozóinak egyaránt jó lehetőség volt a kötetlen beszélgetésre, ismerkedésre.