Hírek

Gárdonyi Géza: A gyerekek

Iskolánk színjátszó csoportja az Egri Főegyházmegye Gárdonyi Géza halálának 100. évfordulójára meghirdetett irodalmi pályázatán A gyerekek című színdarab előadásáért érseki emléklap elismerésben részesült. A Harmónia Alapfokú Művészetiskola színjátszó társulat vezetője, Szécsi-Török Éva irányításával, Magyar Lászlóné és Varnyu Józsefné tanító nénik segítségével több héten át készültek a felvétel napjára. A plébánia épülete volt a forgatás helyszíne. Szívmelengető érzés volt, hogy a falu központjában található gyönyörű épület ismét megtelt gyerekekkel. Lázas készülődésüket fentről mosolyogva és szeretettel nézhette hajdani plébánosunk, a színdarabjaival országos helyezéseket elérő Perényi László, és az akkori kulturális életből felnevelkedett, már az égi színpadon játszó Törőcsik Mari is.

Köszönjük az iskola dolgozóinak a díszlet elkészítéséhez nyújtott munkáját, a próbák támogatását, és Szécsi Dánielnek a felvétel elkészítését. És természetesen szívből gratulálunk a szereplőknek, további sok örömteli pillanatot kívánva nekik a jövőben.