Hírek

EMLÉKEZÉS A SZÜLŐFALUBÓL

Egy éve már, hogy nincs közöttünk Törőcsik Mari, a Nemzet Színésze, a Nemzet Művésze. A falu, a katolikus iskola csendesen imádkozva, néma főhajtással emlékezett leghíresebb szülöttjére.

2021. április 16-án veszítettünk el egy olyan művészt, akinek munkássága, embersége pótolhatatlan űrt hagyott maga után. Bár fizikailag nincs közöttünk, mégis itt van a mindennapjainkban, szembejön velünk filmjeiben, nyilatkozataiban, fülünkben cseng kacagása, csodálattal nézzük utánozhatatlan játékát. A fotókiállítását nézve, a képekhez fűzött sorait olvasva, a templomban 80 éves születésnapi köszöntésekor mondott szavait felidézve emlékezünk: „A szülőfalum, ahonnan ezer éve elmentem, ezt adja nekem! Köszönöm, hogy itt vannak, köszönöm, hogy szeretnek!”

Drága Törőcsik Mari! Még mindig nagyon szeretjük: itt Pélyen, Magyarországon és szerte a világban.