Hitélet az óvodában 2021-2022 (összefoglaló)

Milyen egy 3 éves kisgyermek hitélete? Kérdezhetnénk…

Olyan, amilyen a családban, a szüleivel szerzett legkorábbi tapasztalataihoz kötődik.

Az óvodában mi csak elültetjük a hit kis magvait a gyermekek szívébe, hogy a családban, a szüleikkel közösen nevelgessék, ápolják.

Óvodai hitéletünk tartalma:

• Lelki percek
  • Szerepi Imréné: Lelki beszélgetések óvodásokkal című nagyszerű kiadványa alapján, de megbeszéljük, átbeszéljük a felmerülő csoportbéli problémákat is, vagy ami éppen foglalkoztatja őket.

• Hálaimát mondunk étkezéseknél és lefekvésnél.
  • A szentek életével ismerkedünk:
    • Assisi Szent Ferenc- állatok világnapja.
    • Szent Márton- köpeny legendája, lámpás készítés, felvonulás.
    • Árpád- házi Szent Erzsébet a szolgáló királylány (rózsacsoda)
    • Szent Miklós legendája, ajándékozás.
    • Szent Ambrus- mézkóstolás, mézeskalács sütéssel.
    • Szent Lúcia- búzaültetés.
  • Hittan foglalkozás heti 2 alkalommal a középső- nagycsoportban.
  • Az adventi időben ajándékkészítés, betlehemes játék, templomlátogatás a gyermekekkel.
  • Vízkereszt ünnepén házszentelés.
  • Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén- gyertyaszentelés.
  • Ünnepség keretében emlékezünk meg óvodánk védőszentjéről, Szent Józsefről.
  • Az óvodásokkal adományt gyűjtöttünk az Ukrajnából menekült gyermekeknek.

Óvodai hitéletünk ovis misékkel bővült.

Szeptembertől minden hónap első pénteken Versler Sándor óvodalelkész ovis misét tart az óvodában. A szertartásokra közösen készülődünk a gyermekekkel:

• termet rendezünk,
  • feldíszítjük a miséző asztalt,
  • előkészítjük a kiscsengőket.

A csoportokban a képes gyermekbiblia a gyermekek számára elérhető helyen található, a nap folyamán elvehetik, nézegethetik vagy kérhetik, hogy az óvó néni meséljen belőle. Sok- sok szabadidős rajzot ihlettek a bibliai történetek.

2021. szeptember 26- án, ünnepi szentmise keretében Szent József személyében védőszentavatás és az új óvoda ünnepélyes alapkövének letétele történt. Ebből az alkalomból óvodánk – a szülői összefogásnak köszönhetően- Szent Józsefet ábrázoló ikonnal gazdagodott.