Hírek

Barangolás a Szepesség és a Tátra csodálatos helyszínein

A Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Óvoda 7. osztályos tanulói a Határtalanul program keretében szlovákiai kiránduláson vettek részt. Első állomásunk Kassa volt, ahol Mátyás Királyra és II. Rákóczi Ferencre emlékeztünk. Majd, a Csáky família hotkóci kastélyát látogattuk meg.  Márkusfalva, Igló érintésével érkeztünk Tátracsorbai szállásunkra. Másnap Lőcsén Jókai Mórra emlékeztünk, majd kirándulásunkat a Szlovák Paradicsomban, Poprádi látogatással, Mária- hegyi barangolással és Szepes várához utazva folytattuk. A Tátra a Kárpátok északi koszorúja, ahol olyan csodás helyszíneket barangoltunk be, mint a Csorba-tó, Ótátrafüred, Tátralomnic és Késmárkon Thököly Imre mauzóleumát kerestük fel. Utolsó állomásunk a betléri Andrássy kastélyt volt, majd Rozsnyói sétával zártuk kirándulásunkat.