Tanévnyitó Veni Sancte szentmise

Az Egri Főegyházmegye tanévnyitó Veni Sanctéjára Mezőkövesden, a Jézus Szíve templomban került sor. Az új tanév mottója: „Péter hitével tekintsünk Jézusra”

Dr. Ternyák Csaba egri érsek és Marton Zsolt váci püspök mutatta be a szentmisét. A szentmise után előadást hallgattunk a gyermekek jogairól Dr. Kozma Ákos az Alapvető Jogok Biztosának tolmácsolásában.

A tanévnyitó szentmisén adták át a Szent Gellért-díjakat az arra érdemes pedagógusoknak. Ebben az évben ez számunkra különösen fontos momentuma volt az ünnepnek.

Nagy Sándorné tagintézmény –vezetőnket a Szent Gellért-díj ezüst fokozatában részesítették, a katolikus nevelés céljaiért kifejtett tevékenységéért.

A sok éves intézményvezetői tevékenységének méltó elismerése ez a kitüntetés. Lelkiismeretes, odaadó munkájával segíti, támogatja az iskolánkba járó diákokat, itt dolgozó munkatársait.

Iskolánk pedagógusai, dolgozói, és a diákok nevében gratulálunk az elismeréshez!