Pénz7

2022.március 07-11. között iskolánkban ismételten megrendezésre került a logó által országosan meghirdetett program.

Diákjaink ezen a héten megtekinthették a pénztörténeti kiállítást, petákokat gyűjthettek és délutánonként vegyes csoportokban vetélkedhettek.

Fő téma a családi gazdálkodás volt. Kicsik és nagyok egyaránt készítettek költségvetést. Csoportonként változó volt a bevétel és a kiadás mérlege. Megtanultak helyesen gazdálkodni a saját zsebpénzükkel és megtapasztalhatták azt is, hogy mindenki részese a családi költségvetésnek. A bevételi és a kiadási oldalnak is. A csapatok nagy része számolt a hirtelen bekövetkező kiadás lehetőségével is. Erre az ügyesebbek tartalékot képeztek. A nagyobbak lekötötték maradék pénzüket és számoltak a kamattal is.

Mindennapos feladat volt minden osztálynak a petákok gyűjtése. Azok az osztályok kaptak az órák végén petákot az általuk készített perselybe, akik az írásba foglalt feltételeknek eleget tettek, valamint a vetélkedőkön jól szerepeltek.

A program zárásakor a legtöbbet gyűjtött osztályok jutalomban részesültek.

Sok új ismerettel és élménnyel gazdagodtak diákjaink ezen a héten.