Pályaorientációs nap

A pályaorientációs nap keretében 2021.10.15-én. A Hevesi Egészségfejlesztési Iroda és Lelki Egészségközpont munkatársai, az egészségügyi dolgozók munkájába engedtek betekintést. Ezen a napon sok információval és hasznos tanácsokkal gazdagodhattak iskolánk tanulói. Gyakorlati tudást szereztek a újraélesztés lépéseiről és arról, hogyan nyújtsunk segítséget, ha valaki bajba került. A kézfertőtlenítő használatának fontosága is bemutatásra került. A tanulók le is tudták ellenőrizni az előtte és utáni állapotot. Az egyéni és csoportos feladatoknál lehetőségük volt arra, hogy bővítsék ismereteiket játékos formában.

2021. október 15-én tartottuk iskolánkban a pályaorientációs napot. A délelőtt folyamán az alsó tagozatos tanulók megismerhettek néhány foglalkozást. Először egy mezőgazdasági munkákkal foglalkozó vállalkozó telephelyére sétáltunk el. Ő nagyon érdekes és részletes előadást tartott a legfontosabb mezőgazdasági munkálatokról az őszi vetéstől kiindulva a betakarításig. A gyerekek ezután bele is ülhettek néhány gépbe. Ezután az iskolaudvarára érkezett egy rendőrautó és két rendőr. Ők is beszéltek foglalkozásukról, s a gyerekek kérdezhettek is tőlük. Természetesen a rendőrautóba is bele ülhettek. S mikor ők eltávoztak megérkeztek a tűzoltók a hevesi kirendeltségről. A parancsnok megmutatta a legfontosabb felszereléseket, s beszélt munkájukról. Ezután szintén felülhettek a gyerekek a tűzoltóautóra. A gyerekek nagyon élvezték a bemutatókat, jó hangulatban telt el a délelőtt.