Kutatók éjszakája

2021. szeptember 24-én az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem által szervezett „Kutatók éjszakáján” vettünk részt 7. és 8. osztályos tanulóinkkal.

Két előadást tekinthettünk meg.

Az első: „Száz sónak is egy a vége” címet kapta. Sóval történő kémiai kísérleteket láthattunk, azok eredményeit meg is tapasztalhattuk. Egyes kísérletek aktív részesei lehettünk.

A második: „Mit csinál egy csillagász” címet kapta.

A következő kérdésekre kaptunk válaszokat: Miért és hogyan lesz valakiből csillagász? Mit kell tanulnia? Hol dolgozik? És aztán csak ül a távcső előtt és nézi a csillagokat? Na, és ha felhős az ég? Vannak ma is élő híres magyar csillagászok? Mivel foglalkoznak? És ha valaki felfedez egy csillagot, azt tényleg róla nevezik el? Az előadó saját tapasztalatain keresztül adott válaszokat ezekre a kérdésekre és mesélte el egy csillagász hétköznapjait.

Az előadásokat követően a főiskola udvarán részesei lehettünk fizikai, kémiai kísérleteknek, valamint nyomozhattunk állati lábnyomok után. Mindenki szabadon választhatott a számára legérdekesebb feladatok közül.

Nagyon hasznosan telt ez a délután. Ismeretekkel, élményekkel gazdagodva térhettünk haza