LELKI NAP

Húsvét a keresztények egyik legfontosabb ünnepe. Iskolánk, a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Óvoda minden évben nagy hangsúlyt fektet az ünnepre való felkészülésre. A Nagyhét nyitányaként Virágvasárnap, április 10-én, ünnepi szentmisén vettünk részt, megemlékezve Jézus jeruzsálemi bevonulásáról. Majd április 12-én, kedden megtartottuk hagyományos lelki napunkat. Iskolánk közössége gyalogos zarándoklattal indult a belvárosi templomba, ahol Nagy István plébános úr, Liga Konrád és Papler Pál atyák vártak bennünket. Megérkezésünk után a gyerekek a templom körül elhelyezték a 14 stációt szimbolizáló keresztjeiket, a nap folyamán keresztutat járva együtt imádkoztunk a békéért. Majd felidéztük a nagyhét eseményeit. A színjátszós és énekkaros gyerekek a Passió játékkal megjelenítették Jézus utolsó napjait, halálát és föltámadását. Ezt követően Papler Pál atya előadásán vettünk részt. A léleki táplálékul szolgáló gondolatok zárták le lelki napunknak. Lélekben megerősödve, és számos élménnyel gazdagodva tértünk haza.