FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT

Iskolánk tanulóinak figyelmét Földük jövőjének sorsára irányítva vettünk részt a Fenntarthatósági témahéten 2022. április 25-29. Kiemelt szerepet kapott a víz, az egészségvédelem és a felelős fogyasztás. Ezek mellett a hulladék, mint állandó téma is megjelent illetve az egyéni, a kisközösségi és a társadalmi felelősségvállalás lehetőségeit is megismerkedtünk.

Programok: A hétfői megnyitón a vizek és az erdők védelme volt a téma. Szerdán a 7/a és a 7/b osztályok projekt munkáinak bemutatására került sor, mely a kiállítás megnyitása is volt egyben. Témák: a talaj-, víz –és levegőszennyezés, interaktív szelektív hulladékgyűjtés. Pénteken: Nagy Dominik, egyetemi hallgató tartott előadást a „Fenntarthatóság és a megújuló energiaforrások hasznosítása” témakörben a 8. osztályos tanulóknak. Osztálykeretben pedig egész héten online és papíralapú TOTÓ-kat töltöttek ki a diákok, illetve játékos, interaktív foglalkozásokon bővítették ismereteiket az adott témában.