Hírek

Irodalomórák a Digitális Témahét keretében

  1. április 4-8. között rendezték meg hazánkban a Digitális Témahetet, melyhez iskolánk 7. és 8. osztályos diákjai is csatlakoztak.

A 7. osztályosokkal a magyar költészet napjára hangolódtunk, prezentációt készítettünk a közelgő születésnapos József Attiláról, a költészet napjának kialakulásáról, illetve neves költőinkről.

A 8. osztályosokkal a drámák témakörében kalandoztunk, a Rómeó és Júliára építettünk egy digitális projektet, melyet ezen a héten valósítottunk meg. A tanulók bemutatót készítettek Shakespeare munkásságáról; a Rómeó és Júlia történetéről, szerkezeti egységeiről; a szereplőkről, illetve a tragédia filmes feldolgozásairól. A diákok plakátokat is alkottak, majd elkészítették a történet befejezését a saját fantáziájuk szerint. Végül tudásukat tesztelve egy online kvízt kellett létrehozniuk a témával kapcsolatban.

A diákok motiváltan dolgoztak egész héten, sok új ismerettel gyarapodtak, közben fejleszthették digitális írástudásukat is.