HAPPY-hét

Iskolánk 3-4. osztályos tanulói ebben a tanévben aktívan bekapcsolódtak a vízivást népszerűsítő egészséghét, a HAPPY-hét rendezvényeibe, amelyeket március 21-25. között valósítottunk meg. A rendszeres vízfogyasztás fontosságáról már eddig is sok szó esett környezetismeret órákon, illetve alprogrami foglalkozásokon is. Most interaktív, játékos foglalkozásokon, figyelemfelhívó plakátok tanulmányozásával, a témához kapcsolódó ismeretterjesztő kisfilmek megtekintésével mélyíthették el a gyerekek az eddig megszerzett tudásukat. Kihívást indítottunk az egész hétre. Az ebben részt vevő tanulók vállalták, hogy az iskolába nem hoznak cukrozott italt, csak vizet fogyasztanak. Sokuknak sikerült is ezt teljesíteni. A rendezvény megszervezésével alapvető célunk az volt, hogy felhívjuk a gyerekek figyelmét, és tudatosítsuk azt, miszerint a fizikai és szellemi egészségünk megőrzésében kulcsfontosságú a rendszeres és megfelelő mennyiségű víz fogyasztása is. A gyerekek rajzokat készítettek a vízivás fontosságáról, és mindenki legnagyobb örömére megnyitottuk a kóstolóval egybekötött HAPPY bárt is, ahol többféle ásványvíz közül mindenki kiválaszthatta az ízlésének leginkább megfelelőt. A programot kötetlen beszélgetéssel zártuk, értékeltük az egészséghét eseményeit. Az elmondottak alapján hasznos volt, tervezzük, hogy jövőre is bekapcsolódunk az országos kampányba.