Hírek

„Vízkereszt” avagy januárban történt

Január 6-án, Vízkereszt ünnepén Liga Konrád káplán atya megáldotta és megszentelte Tarnaszentmiklóson intézményünk tantermeit, dolgozóit és tanulóit.

Sajnos az időjárás nem

kedvezett nekünk, a havazás nem érkezett meg, de egy „minihóembert” így is sikerült diákjainknak készíteni. Délutáni foglalkozásainkon, a rajz és technika órákon, azért a jól körbejártuk a TÉL témakörét.

Január 22-én, a Magyar Kultúra Napján, Szépíró versenyt rendeztünk. Minden osztályból a legszebben író kisdiák jutalomban és oklevélben részesült.

A Lázár Ervin Program keretében először a 4. osztályosok az  Egri Farkas Ferenc Zeneiskola Alapfokú Művészeti Iskola – koncerttermében az Egri Szimfonikus Zenekar Kulturális Egyesület előadásában kalandozhattak a rézfúvós zene birodalmában. Január 26-án pedig a 3. osztályosok tekinthették meg az egri Gárdonyi Géza Színházban a Kolontos Palkó című mesejátékot. Köszönjük, hogy részt vehettek tanulóink ezeken a programokon!