Novemberi eseményeink

November 11-én, Márton napján, megemlékeztünk Tours-i Szent Márton püspökről, utána kézműves foglalkozásokon libákat, lámpásokat készítettek diákjaink. Majd november 17-én részt vehettünk, a helyi óvónénik meghívásának köszönhetően, a Lóca együttes „Száz liba egy sorba’, mennek a nagy tóra…” zenés, interaktív műsorán, mely Szent Márton legendáját mutatta be néphagyományokra épülő feldolgozásban, sok-sok énekkel, játékkal, mozgással.

November 12-én „Az Integrált térségi gyermekprogramok a Hevesi járásban” EFOP-1.4.2-16-2016-00030 című pályázat keretében lehetőség nyílt iskolánkban prevenciós előadás megtartására.

A témaköreink:

– Higiéniás szokások a mindennapokban és járvány helyzetben

– Egészséges életmód

Nagyon köszönjük a lehetőséget! Sok-sok hasznos dolgot tanulhattak tanulóink a színvonalas, interaktív előadás során.

November 19-én megemlékeztünk Árpád-házi Szent Erzsébetről, aki a 4. osztályosok védőszentje. Jószívűsége, segítőkészsége, a szegények iránti tisztelete a ma embere számára is követendő példa. Videót néztek, majd kézműveskedtek, rajzoltak, színeztek a gyerekek.