Karácsonyi lelki nap

Az elmúlt négy hétben együtt készítettük fel szívünket, lelkünket Megváltónk születésére, karácsony ünnepére. Közös készületünk méltó zárása volt karácsonyi lelki napunk. A délelőtt Liga Konrád káplán atya vezetésével kezdődött, karácsony igazi üzenetéről és a felebaráti szeretet fontosságáról beszélgettük, majd ünnepi szentmisén vettünk részt. A nap további részében betlehemezés, közösségépítő programok színesítették délelőttünket. A karácsonyi ünnepség keretében az utolsó gyertyát is meggyújtották a koszorún iskolánk elsős tanulói, amely a szeretetet jelképezi – így tehát a hit, remény, öröm, szeretet teljessége vált eggyé. A fenyőfa feldíszítése után kihirdettük a betlehem készítő verseny eredményei, majd a szokásainkhoz hűen kisorsoltuk a karácsonyfát.