Adventi készület II.

A második gyertya, amely a reményt szimbolizálja, az angyali üdvözletre emlékeztet minket, az ígéretre, hogy a fény el fog érkezni. Egyre közelebb kerül szívünk ahhoz a csodához, amely karácsony szenteste a szívekbe költözik.

Adventi programunkat iskolánk 3. osztályos tanulóinak színvonalas és meghitt gyertyagyújtó műsora nyitotta meg. A délután folyamán előtérbe került a hagyományőrzés, kézműves foglalkozás keretében csuhé angyalokat készítettünk. A hétköznapok során gyakran kevés idő jut a minőségi, együtt töltött időre, a meghitt beszélgetésekre a családokban. A járványügyi előírások betartása mellett, családi délutánt szerveztünk erre a napra és a szülőkkel együtt készültünk karácsony ünnepére.