Adventi készület I.

Az idén november 28-án, vasárnap vette kezdetét az advent, a karácsonyt előkészítő időszak. Négy héten át készülünk azért, hogy méltó módon tudjuk befogadni a kisgyermekként közénk érkező Istent. Ezekben a hetekben megpróbálunk a lényegre figyelni, a lelkünket előtérbe helyezni és elcsendesedni. Iskolánkban minden évben kiemelt szerepe van ennek az időszaknak. Hétről hétre közösen készülünk karácsony ünnepére.

Az első vasárnaphoz közeledve, péntek délután a gyerekek osztályonként elkészítették, az advent szimbólumának számító adventi koszorút, beszélgettek a hagyományokról és szokásokról. A készülődés közben forró teával és pogácsával vendégeltük meg őket. A délután zárásaként ünnepélyes keretek között gyújtottuk meg az első adventi gyertyát, amelynek az Újtelepi templom adott otthont. Az eseményt Nagy István, iskolánk lelki vezetője nyitotta meg ünnepi gondolataival. A 4. osztályos tanulók, iskolánk énekkarával közösen színvonalas műsorral készültek, hogy közösségünket a közelgő ünnepre hangolják. A lélekmelengető versek, énekek és zenés produkciók, méltókép nyitották meg az adventi időszakot.

A felkészítő pedagógusok: Borbásné nagy Tünde, Szabadné Dudás Ildikó, Szedlák Péter és Ungváriné Alexy Andrea.