Szent Gellért hét

Iskolánkban 2021.szeptember 20-án vette kezdetét intézményünk névadójáról elnevezett programsorozatunk. Szent Gellért püspök, aki amellett, hogy hazánkban halt vértanúhalált, munkásságával példát adott az ifjúság hitre, emberségre és tudásra nevelésében is. Számunkra is, akárcsak Gellért püspöknek Imre herceg nevelése, nagy ajándék, lehetőség arra, hogy taníthatjuk a ránk bízottakat. A katolikus szellemiség magától értetődő módon határozza meg iskolai életünket. Ezért ebben a kiemelt fontosságú időszakban célunk volt, hogy a közösségünk tagjainak, a közös élményeken keresztül, védőszentünk példáját állítsuk a középpontba, ugyanakkor a lelki feltöltődést is szolgálja a Szent Gellért hét.
A hétfő délutánt az első osztályosaink avatásával  nyitottuk meg. Szabadné Dudás Ildikó igazgatóhelyettes asszony köszöntötte a szülőket és az iskola diákjait. Balázsné Magyar Szilvia és Bolyhos Izabella tanító nénik vezetésével elsőseink előadták ünnepi műsorukat. Nagy István plébános úr megáldotta a fogadalomtétel után feltűzött kitűzőket. A délután további részében került sor a „Szent József, Jézus szerető nevelőapja” elnevezésű rajzpályázat eredményhirdetésére. A pályázat Molnárné Gyarmati Szilvia tanító nő kezdeményezésére
valósult meg. A Szent József év alkalmából meghirdetett rajzversenyre szebbnél szebb alkotások érkezetek, a zsűrinek nehéz dolga volt. Az eredményhirdetés után a díjazottaknak apró ajándékokkal kedveskedtünk. A napot iskolagyűléssel zártuk le.
A Szent Gellért hét második napja a közös élményszerzés, a közösségépítés, a barátságok és kapcsolatok elmélyítése jegyében szerveztük. A gyerekek a hétköznapok monotonitásából kiszakadva sokat tanulhattak önmagukról és a közösségről is. A programokban gyalogtúrák,
vetélkedők, közösségépítő és sportjátékok szerepeltek, melyek hozzájárultak ahhoz, hogy iskolánk tanulói sok élménnyel gazdagodva töltsék a délutánt.
Szerdán a gyerekek különböző kézműves technikákkal ismerkedtek meg. Az alsó tagozatosak osztálytermeikben ügyeskedtek az osztályfőnökök és a napközis nevelők közreműködésével, míg a felsős tanulók az iskola udvarán pólókat batikoltak Bolyhos Izabella vezetésével. Jó volt látni lelkesedésüket és aktív részvételüket. Remek hangulatban telt a délután és a diákok
nagyon szép alkotásokat vihettek haza. Kiemelt feladatunk a tanulók egészségtudatos magatartásának fejlesztése és az egészséges életmód tudatosítása. A már hagyománnyá vált csütörtöki sportdélután a „Szent Gellért- kör” futóversennyel kezdődött. Az 1-4. osztályok a sportpályán, míg az 5-8. osztályok az iskolánk melletti utcákban, a rendőrség közreműködésével mérettették meg magukat. Ezt követően
izgalmas és mozgalmas feladatok, helyszínek várták tanulóinkat, ahol ügyességi vélekedőkön vehettek részt. A tartalmas délután programját Mátyás Ferenc és Szedlák Péter kollégák állították össze és bonyolították le.
Programsorozatunk zárásaként, Szent Gellért ünnepén iskolánk minden tanulója és dolgozója közös zarándoklaton vett részt. Úti célunk Máriabesnyő volt, a második leglátogatottabb zarándokhely a magyarországi Mária-kegyhelyek közül. Az ünnepi szentmise után, idegenvezetőnk segítségével, a hely történetével ismerkedtünk meg. A közös ebédet követően a környék felfedezésével és játékos délutánnal zártuk a kirándulásunkat, és az idén is nagy sikert aratott Szent Gellért hetet.