„Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért”

Októbernek, mint a rózsafüzér hónapjának kiemelt szerepe van iskolánk, a hevesi Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Óvoda életében. Figyelmünk még inkább a Szűzanya felé irányul ebben az időszakban. Természetes volt számunkra, hogy idén is csatlakozzunk a világméretű „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért” elnevezésű kezdeményezéshez. A járványhelyzet miatt elrendelt szabályok betartását figyelembe véve, tanulóink az osztálytermekben, a Szent István Rádió élő közvetítését követve, a békéért, az egységért és a járvány mielőbbi megszűnéséért imádkoztak. Több mint kétszáz gyermek és pedagógus, szívüket kitárva kérték a Szűz Mária közbenjárását. Mária, a Megváltó, Jézus Krisztus édesanyja követendő példakép, aki imádkozni is tanít bennünket. E gondolat nyomán, az imaóra után, alsó tagozatos diákjaink színes rajzokat és képeket készítettek, majd a legszebb munkákkal az osztálytermeket díszítették.

Az imádság ereje egy felbecsülhetetlen kincs az emberek számára és életünk minden szakaszában nélkülözhetetlen. Célunk a közös imaalkalmakkor, hogy a gyerekeknek adjunk egy olyan élményt, amely által megtapasztalhatják, milyen az, amikor sokan együtt imádkozunk, közösségben vagyunk. Ezért is fontos számunkra, hogy minden évben meghalljuk Ferenc pápa kérését és csatlakozzunk kezdeményezéséhez.

október 19, 2020