A Nemzeti Összetartozás Napja

2019.június 4-én egy rendhagyó iskolagyűlés keretében idéztük fel a nemzeti emléknap eseményeit.

A rövid történelmi bevezető után elhangzott Juhász Gyula: Trianon című verse. Ezt követően a hetedik osztály tanulói számoltak be a Határtalanul program keretein belül Erdélyben tett négynapos utazásukról és ottani élményeikről. Végül a két negyedik osztály tanulói vérpezsdítő csángó dallamokra táncos tudásukat csillogtatták meg az iskola közönsége előtt. Hasznos és érdekes tudnivalókat a csángókról és kultúrájukról Szabó Zoltán néptánc oktatótól tudhattunk meg. A zárszó után a jelenlévők az ez alkalomra készült történelmi paravánok segítségével tudhattak meg többet az eseményekről. Köszönet a segítő közreműködésért Szabadné Dudás Ildikó igazgatóhelyettes asszonynak, a dekorációért pedig iskolánk pedagógiai asszisztenseinek!

Gyimesi Attila történelemtanár