Fenntarthatósági témahét

“Áldott légy teremtett világ!”

2018.április 23-tól 27-ig iskolánkban kicsiknek és nagyoknak fenntarthatósági témahetet szerveztünk.
Célunk volt, hogy a tanulók érdeklődését felkeltve, koncentráltan ráirányítsuk a figyelmüket a fenntartható fejlődésre.
Az alsós kisdiákok életkorukhoz illő filmeket néztek, plakátot és újrahasznosított anyagból tárgyakat készítettek. Az alábbi témák környezetében munkálkodtak: szép környezet-szennyezett környezet, környezetünk védelme, óvása, tiszta víz.
A felsős gyerekek kerékpártúrán, előadásokon vettek részt.
Előadások a prevenció, a fenntarthatóság, az internet, a környezetvédelem – szelektív hulladékgyűjtés témakörében hangzottak el.
Köszönetünket fejezzük ki az előadóknak: Dr. Csáki Zoltán, Dr. Szabad Nóra gyógyszerészeknek, Kecskés Dóra természetvédelmi mérnöknek és Lólé Mihály rendőr úrnak.
Az 5. és 6. osztályosok háztartási hulladékból készítettek tárgyakat, melyet az iskola közönségével is megkedveltettek.
A program zárásaként környezetvédelmi TOTÓ-n adtak számot az elsajátítottakról a gyerekek.

“Jó cselekedet az, ami boldog mosolyt varázsol mások arcára.”