Kutatók éjszakája

Szeptember 27-én 7. 8. osztályos tanulóinkkal részt vettünk a „Kutatók éjszakáján” Egerben. Több helyszínen is bővíthették ismereteiket a természettudományok területén. Fizikai kísérleteket láthattunk, majd ki is próbálhatták azokat a „Varázstorony” fizika termében. Ez után Eger városát nézhettük meg madártávlatból a kupolában található camera obscura segítségével. A továbbiakban egy kémiai kísérleti bemutató részesei lehettünk, ahol a színekkel és a tűzzel láthattunk különböző kísérleteket. A legizgalmasabb rész ezután következett, mert a „Konyha kémi” nevet viselő programon tanulóink készíthettek oldatokat, hozhattak létre különböző reakciókat. Élményekkel gazdagodva tértünk haza. A következő képekkel felidézzük a történteket.

október 3, 2019

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.