Teremtésvédelem – településszépítés

A pélyi tagiskolában második teremtésvédelmi megmozdulásunk a településszépítés jegyében zajlott.

Április 21-én, szombaton iskolánk tanulói és a felnőttek is közvetlen környezetük szebbé tételén fáradoztak.

Az alsósok az iskola és sportpálya környékén szemetet szedtek. Egy csapat a kültéri Mária-szobor és útszéli kereszt környékét tette rendbe. A másik helyszín a Pélyi Szent Demeter Templom és környéke volt. Itt a felnőttek füvet vágtak, sövényt nyírtak, a gyerekek összegyűjtötték a nyesedéket és virágot ültettek. Sportos fiataljaink a sportpálya talaját termőfölddel egyenlítették ki, majd fűmaggal ültették be a kikopott gyep helyét. A felsősök a temetőben Perényi László plébános sírjára termőföldet vittek, majd virággal ültették azt be. A hősök sírját is megkapálták. A plébánia felújított keresztje elé is virágládát helyeztünk ki, megkapáltuk a kerítés előtti virágágyást is.

Ennek a napnak a legfontosabb feladata a természet védelmére nevelés, a közvetlen környezetünkért való felelősségteljes magatartás kialakítása volt tevékeny részvétellel, hiszen nem elég a jót akarni, de tenni, tenni kell. Bár a szombati nap során végzett munkánk a település szempontjából csak egy csepp volt a tengerben, mégis Ferenc pápa szavait idézve néztünk egymásra elégedetten és büszkén akciónk végén: „Az ilyen tettek valami olyan jót terjesztenek a társadalomban, amely mindig több gyümölcsöt terem annál, mint amennyit észlelhetünk, mert olyan jót hoznak létre a földön, amely mindig – ha olykor láthatatlanul is – igyekszik tovaterjedni.”

 

április 25, 2018

Vélemény, hozzászólás?