Költészet napi szavaló délután

Az EFOP-1.3.5 Társadalmi szerepvállalás erősítése a közösségek fejlesztésével a Szent Gellért Katolikus Általános Iskolában pályázat keretén belül 2018. április 11-én az Idős-töltés program során a helyi hívőközösség időseivel és iskolánk alsós tanulóinak nagyszüleivel közös megemlékezést tartottunk a Magyar Költészet Napja alkalmából.

A gyerekek egy-egy magyar költő szabadon választott versét adták elő. Az idősek körében nagy tetszést és sikert arattak a kis szavalók. A tapson kívül minden fellépő jutalomban részesült, de még ennél is nagyobb öröm volt, hogy a végén közösen szavaltuk el Petőfi Sándor Füstbe ment terv és József Attila Mama című versét. A rendezvény ékes bizonyítéka volt annak, hogy a művészetnek, a versnek milyen erős közösségépítő, összetartó ereje van a generációk között is.

A rendezvény végén vendégül láttuk a szavaló délutánon megjelenteket.

április 19, 2018

Vélemény, hozzászólás?