A magyar kultúra napja iskolánkban

A hagyományokhoz híven január 22-én megemlékeztünk a magyar kultúra napjáról iskolánkban. Az ünnepségen falunk szülöttjéről és a magyar kultúra egyik meghatározó alakjáról, Törőcsik Mari művésznőről is beszélgettünk, illetve közösen imádkoztunk az egészségéért. Mivel január 22. egyben  Boldog Batthyány-Strattmann László liturgikus emléknapja is, ezért az ő életéről és tetteiről is hallhattak néhány érdekességet a gyerekek Gyarmati Eszter és Török Éva hitoktatók tolmácsolásában, majd imádsággal kértük a közbenjárását a betegekért.
Nász Luca diák-önkormányzati elnök segítségével felelevenítettük a Himnusz megírásának és megzenésítésének történetét. A megemlékezés a Himnusz közös elszavalásával folytatódott. Majd kezdetét vette a már hagyománnyá vált szép- és helyesíró verseny eredményhirdetése. Az alsó tagozatosok a szépírásban csillogtathatták meg tehetségüket, a felső tagozatosok pedig a helyesírás terén tehették próbára tudásukat. A versenyt a két munkaközösség-vezető, Magyar Lászlóné és Török Éva tanárnők szervezték meg és bonyolították le. A helyezetteknek ezúton is gratulálunk!
Végül nemzeti imádságunk közös eléneklésével zártuk megemlékezésünket, hiszen „Aki énekel, kétszeresen imádkozik.”.

február 15, 2020