Lelki nap

2019. december 13-án, pénteken lelki napot tartottunk iskolánkban. Az adventi időszakban még inkább szerettük volna tanulóinkban erősíteni karácsony misztériumát, a hit, remény, öröm, szeretet közelebb hozásával, megérzésével, átélésével a Megváltó megszületésének, földi életünk igazi értékeinek megismertetését célul tűzve erre a napra.
A napot a MiaManó Színház Betlehemes játék című előadásával indítottuk. A közönséget aktívan bevonó előadás nagy tetszést aratott gyermekek, felnőttek körében egyaránt, a közös adventi énekek pedig igazi karácsony előtti hangulatot teremtettek. A program szentmisével folytatódott a Szent Demeter templomban, melyet iskolalelkészünk, Nagy István címzetes kanonok és Szalai József diakónus mutattak be. Visszaérkezve az iskolába már állt az aulában a gyönyörű fenyőfa, mely csak arra várt, hogy feldíszítsék üres ágait. Tanulóink a nap hátralévő részében ennek szellemében igyekeztek szebbnél-szebb díszeket készíteni. Hála az ügyes kezeknek, a nap végére iskolánk auláját pompásan díszített karácsonyfa ékesítette.
Szívet-lelket melengető volt ez a nap, a közösséget erősítve segített karácsony üzenetét megérezni és megérteni.

január 14, 2020