Táncházban jártunk

A településen működő Biztos Kezdet Gyerekház szervezésében 2019. november 15-én Pélyre látogatott az Egerszalóki Tekergő Zenekar. Az eseményre meghívást kapott iskolánk 2-3-4. osztálya is. A rendezvényen a gyerekek megismerkedhettek a zenekar tagjaival és az általuk megszólaltatott hangszerekkel is. Népi játékok, kör- és párválasztó játékok egyaránt szerepeltek a repertoárban.  A gyerekek nagyon élvezték a közös táncot és éneklést. Mindenki bekapcsolódott a játékokba. Az iskolába visszatérve még sokáig énekelték, dúdolgatták a táncházban halott dallamokat.
Köszönjük a szervezést, a szíves vendéglátást a Gyerekház dolgozóinak, a színvonalas műsort pedig a Tekergő Zenekarnak. Vidám perceket, önfeledt együttlétet biztosítottak tanulóinknak ezen a délelőttön.

november 24, 2019