Európai Mézes Reggeli

2019. november 15-én hagyományteremtő szándékkal csatlakozott iskolánk alsó tagozata az Európai Mézes Reggeli Programhoz. Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület, mely a programot koordinálja, kiemelt feladatának tekinti a hazai mézfogyasztás népszerűsítését. Ehhez szerettünk volna mi is hozzájárulni. Vendégelőadót hívtunk a településen élő Besenyei István személyében, akinek hobbija és szenvedélye a méhészkedés, a mézkészítés. A rendkívül érdekes előadás során sok új ismerettel gazdagodtunk a méhek életével, a mézkészítés fortélyaival kapcsolatban. Megtudtuk, hogy miért fontos a rendszeres mézfogyasztás és a méhek védelme. A bemutató alkalmával a gyerekek megismerhettek és legnagyobb örömükre ki is próbálhattak néhány eszközt, melyet a méhészek használnak. István bácsi saját készítésű kisfilmjét is megtekinthettük a témával kapcsolatban. Vendégünk saját készítésű termelői mézzel kedveskedett a gyerekeknek, melyet mindenki jóízűen fogyasztott el.
A rendezvény megszervezésével tettünk egy lépést azért, hogy a fenntarthatóság és az egészséges életmód fontosságát már ilyen kicsi korban is magukénak érezzék a gyerekek. Köszönet Besenyei Istvánnak, hogy elfogadta meghívásunkat és színvonalas, érdekes előadásával és mézadományával hozzájárult kis tanítványaink szemléletformálásához.
Továbbá köszönet Varnyu Józsefné kolléganőnek a program megszervezéséért.
Találkozunk jövőre!

november 24, 2019