Egy élményekkel teli délelőtt Jászapátin

2019. november 14-én délelőtt egy hétfős csapattal a Gróf Széchenyi István Katolikus Középiskolában jártunk Jászapátin (csapattagok: Heszpuk Nikolett, Pálosi Gréta, Szécsi Bence, Bakondi Inez, Nász Janka, Pál Boglárka, Radvánszky Viktória). Megérkezésünk után Mészárosné Drizner Rita, az intézmény igazgatónője köszöntött minket, majd egy játékos angol nyelvű foglalkozáson vettek részt a gyerekek. A tanulás után az iskolát, a tanműhelyeket és a tangazdaságot tekinthettük meg. Jártunk angolórán és rendhagyó testnevelésórán; belekukkanthattunk a szakácstanulók tankönyvébe, amelyből épp vizsgára készültek; látogatást tettünk az étteremben és a cukrászati tanműhelyben. A délelőttöt a tangazdaságban zártuk, ahol a tangazdaság vezetőjének irányításával megnézhettük a boldognyuszi-házat, a szerelőműhelyt, a múzeumot, láthattuk a kisbirkákat, a tehenet és megsimogathattuk a szelíd lovat.
Tóth Klára tanárnőtől, aki meghívott minket és a délelőttöt megszervezte számunkra, azzal búcsúztunk, hogy máskor is szívesen jövünk.

Gyarmati Eszter

november 24, 2019