„Aki szeretetből felemel egy gombostűt, megtéríthet egy lelket.“ – A békéért imádkozott iskolánk Rózsafüzér Társulata

Iskolánk Rózsafüzér Társulata az idei évben is csatlakozott a kezdeményezéshez, mely szerint 2019. október 18-án, helyi idő szerint 9 órakor világszerte gyermekek imádkoznak fél órán át a békéért és az egységért. Ferenc pápa 2019 októberét a világmisszió rendkívüli hónapjának nevezte ki. Eleget téve a pápa kívánságának, az idei „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért” elnevezésű, világméretű imakezdeményezésnek a misszió volt a témája, és a gyermekekkel főként a misszionáriusokért és új missziós hivatásokért imádkoztunk. Célja, hogy a gyermekek imája legyen különös módon is az Egyház missziós megújulásának a lelke. A Fájdalmas olvasó titkait gyönyörű templomunk Mária-oltára előtt imádkoztuk el, a helyi hívek segítségével.

október 23, 2019