Ballagás 2019

Június 15-én 19 nyolcadikos tanulónk búcsúzott el, hogy kilépjenek egy új, ma még ismeretlen világba. Elhagyva a szülői ház, a jól ismert iskola oltalmazó falait egyre inkább saját döntéseikre lesznek utalva, maguknak kell majd megválaszolni sok fontos kérdést. Vajon ott és akkor tudnak-e jól választani, le tudják-e győzni belső önzéseiket, kishitűségüket, a külső gátakat, fenyegetést, tudnak-e nagylelkű, szabad döntést hozni? Vajon a jó diadalmaskodik vagy a rossz, a gyűlölet vagy a szeretet?
Isten annyiszor segít döntéseink meghozatalában nekünk, ahányszor azt őszintén kérjük tőle, hittel a szívünkben könnyebbé válik minden. Ha kilátástalan helyzeteinkben csak önmagunkra tekintünk, nagyon mélyre juthatunk, de ha Istenre, aki jobban ismer és szeret minket, mint mi önmagunkat, akkor feltápászkodunk, és talpra állunk, mert, ahogy Ady Endre írja: „Mikor elhagytak, mikor a lelkem roskadozva vittem, csöndesen és váratlanul átölelt az Isten.”
Isten áldásával járjátok további utatokat kedves végzőseink!

július 29, 2019