„Hadd főzzek ma magamnak!”

Hagyomány már iskolánkban, hogy a tanév vége közeledtével felső tagozatos tanulóink finomabbnál finomabb konyhai alkotásokkal kápráztatják el az iskola felnőtt dolgozóit. Dávid Benedek tanár úr irányításával készültek a fogások, melynek kötelező eleme 5. osztályban a paprikás krumpli, 6.-ban a linzer volt. A hetedikesek az olcsót gyorsan jegyében, míg a nyolcadikosok az amit már tudunk szellemében szorgoskodtak a konyhában, ahol Mártika néniék segítették őket. Jó volt látni, hogy nagyon sokan otthonosan mozognak a konyhában, a csapatok profi módon osztották meg egymás között a munkát: előkészítették nyersanyagot, fűszereztek, mérték a hozzávalókat… Az elkészített ételek nemcsak a testnek szolgáltak táplálékul, de a közös, aktív munka az együttdolgozás mellett az órákon megszerzett elméleti ismeretek gyakorlati alkalmazásához is nagyban hozzájárult.

július 26, 2019