Képeslap-cserebere

A tanév kezdetén az 5. osztály tíz lelkes tanulójával regisztráltunk a Postcrossing nevű oldalra, hogy a világ minden tájáról kapjunk (és a világ minden tájára küldhessünk) képeslapokat. A képeslapgyűjtés mellett a másik célunk az angol nyelv gyakorlása volt, hiszen a Postcrossingon a kommunikáció hivatalos nyelve az angol.
A tanév 10 hónapja alatt 13 különböző országból 31 képeslapot kaptunk, amelyeket az osztályban ki is függesztettünk. Mindegyiknek nagyon örültünk, de a legjobban a 3D-s lapok tetszettek. Mi 11 különböző országba – Ausztráliától az Egyesült Királyságig – küldhettük el a pélyi képeslapokat. Volt olyan partnerünk, aki azt írta, hogy a mi pélyi képeslapunk volt eddig a legszebb lap, amit kapott.
Köszönjük Ari Norman polgármester úrnak, hogy kaphattunk az új pélyi képeslapokból, és köszönjük a szülők támogatását is, akik megvették a nem olcsó bélyegeket.

június 12, 2019