„A dolgok változnak. A vers örök.” – A magyar költészet napja iskolánkban

Április 11-én iskolánkban is megemlékeztünk a 20. századi magyar irodalom máig egyedülálló egyéniségének, József Attilának a születésnapjáról. E jeles alkalomból vendégül láttuk iskolánk könyvtárában az érdeklődőket, köztük az Idős-Töltés program keretén belül részt vevő szépkorúakat is.
Diákjaink magyar költők verseit tolmácsolták nekünk, illetve egy megzenésített verset is előadtak. A gyönyörű versek és dalok megszépítették a napunkat, segítségükkel egy kicsit a lelkünkbe nézhettünk.  Egy tartalmas délután töltöttünk el együtt igazi kávéházi hangulatban.
A 3-4. osztály tanulói a költészet napjára a községi könyvtárban hangolódtak. A sok szép vers olvasása közben többen is elhatározták, hogy rendszeres látogatói lesznek a könyvtárnak, hiszen rengeteg színes, érdekes, szebbnél szebb kiadvány várja őket.

május 4, 2019