II. Rákóczi Ferencre emlékeztünk

2019. március 27-én nyitották meg országszerte a Rákóczi-emlékévet. Ez a nap egyben a fejedelem születésnapja is. Az emlékév központi gondolatát pedig az adta, hogy 315 éve, 1704. július 8-án választották II. Rákóczi Ferencet erdélyi fejedelemmé.
Az emlékév jelmondata megegyezik a Rákóczi-szabadságharc jelmondatával:

„Cum Deo Pro Patria et Libertate.” („Istennel a hazáért és a szabadságért.”)

Ez a gondolat erőt ad, biztatást és reményt a felnövekvő generációnak is.
Iskolánk képviseletében ezen a napon a 3. és 4. osztályos tanulók felkeresték a helyi templom előtt álló Rákóczi-szobrot. Megemlékeztek a fejedelem munkásságáról, életútjáról. Petőfi Sándor Rákóczi c. versével tisztelegtek a magyar történelem egyik legnagyobb alakja előtt. Az emlékezés zárásaként mécsest helyeztek el a szobor talapzatánál.

április 3, 2019