Pályaorientációs nap a tűzoltókkal

2018. november 10-én tanítás nélküli munkanap volt iskolánkban. Ezen a szombaton tartottuk pályaorientációs napunkat. A Hevesi Katasztrófavédelmi Örs szakemberei interaktív előadással és gyakorlati feladatokkal várták a gyerekeket. A fűtési idény és karácsony közeledtével felhívták tanulóink figyelmét a füstmérgezés, illetve az ünnepi időszakban gyakran előforduló tűzesetek megelőzésére.
A tűzoltó autó alaposabb szemrevételezésével is sok új ismerethez jutottak tanulóink. A tűzoltó szakma mindig is vonzotta a kicsinyeket, ez után a nap után nagyon sokan válaszolták a mi leszel, ha nagy leszel kérdésre, hogy tűzoltó.
A fennmaradó időben az osztályfőnökök irányításával ismerkedhettek tanulóink különböző régi és mai foglalkozásokkal, valamint meghívott szülők meséltek szakmájukról, annak szépségéről.

november 23, 2018