A pélyi iskola a békéért imádkozik

A Kulturális Örökség Európai Évéhez kapcsolódó nemzetközi felhíváshoz a pélyi egyházközség is csatlakozott. 2018. szeptember 21-én 18 órakor a pélyi Szent Demeter Templom harangja is megszólalt, hogy a béke nemzetközi világnapján az első világháború befejezésének 100. évfordulójára, valamint a harminc éves háború 1648-as lezárására emlékezzen, és hirdesse a béke megőrzésének fontosságát.

Majd közel egy hónappal később iskolánk diákjai rózsafüzért imádkoztak a békéért. „Képzeld csak el, mennyire megváltozna a világ, ha egy millió gyermek imádkozná a rózsafüzért.” Szent Pió atya ezen mondatát megszívlelve a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Óvoda Pélyi Petőfi Sándor Tagiskolájának két rózsafüzér társulata is bekapcsolódott 40 fővel a „Millió gyermek imádkozik együtt az egységért és a békéért” elnevezésű kezdeményezésbe október 18-án. A társulatok tagjai már jól tudják, hogyan kell imádkozni a rózsafüzért, hiszen minden iskolai napot egy tized elimádkozásával teszünk áldottá. Azonban október 18-án közösen átmentünk a Szent Demeter templomba, hogy a hagyományokhoz híven a Mária-oltárnál még meghittebb hangulatban imádkozhassunk. A gyermekek Szalai József diakónus úr vezetésével a békéért és saját szándékaikért ajánlották fel az imát. Öt diák előimádkozta a világosság titkait, majd a sok gyermekszáj közösen folytatta az imádságot. A rózsafüzér imádkozását a Szentatya kérésének eleget téve XIII. Leó pápa imájával zártuk. Ez az alkalom is hozzájárult ahhoz, hogy tanulóink az imádságos lelkületet magukkal tudják vinni és meg tudják erősíteni magukban.

Magyar Lászlóné és Török Éva bokoranyák

október 29, 2018