Teremtésvédelem 3. – A Föld napja

„A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.”

Ennek az idézetnek a szellemében szerveztük meg a 3. Teremtésvédelmi napunkat 2018. április 23-án a Föld napja alkalmából. Igyekeztünk tanulóink figyelmét ráirányítani teremtett világunk, a „kék bolygó” értékeinek, természeti szépségeinek megóvására, az élhető környezet megőrzésére.

A „Gyújts egy gyertyát a Földért” című dal megfelelő érzelmi motivációt adott a gyerekeknek a további programokban való aktív részvételhez. A nap során lehetőség volt természet- és környezetvédelemmel kapcsolatos filmek megtekintésére, a látottak megbeszélésére, növény és állat meghatározásra. A kisebbek ismerkedtek a földgömbbel, a térképpel, természetismereti totó kitöltésével tették próbára ismereteiket, kirakóból összeállították a Földet, majd kísérletet tettek annak megrajzolására is. Természetesen nem maradhatott el a mozgás sem, játékos feladatokban mérhették össze ügyességüket az érdeklődők.

május 7, 2018

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.