Természettudományi versenyek

Harmatcsepp tanulmányi verseny döntője Budapesten
Alsó tagozatos tanulóink ebben a tanévben is 4 tantárgyban vettek részt a Tanítók Fekete István Egyesülete által kiírt tanulmányi versenyen. A 40 hevesi tanítványunk mellett tagiskoláink – Pély, Tarnaszentmiklós, Boconád – tanulói közül is szép számmal voltak versenyzőink. Országosan 2300 gyermek mérette meg magát. Az országos döntőre 2017. május 27-én, szombaton került sor Budapesten, a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontban. Erre 3 hevesi tanítványunk kapott meghívást az elődöntőn elért eredményeik alapján. Az országos döntőn nagyszerű helyezéseket értek el. Büszkék lehetünk rájuk!
Barkóczi Márk 4. osztály, matematika    II. helyezés, felkészítője: Tajti Ferencné
Kolláth Kornél 2.a osztály, matematika  VI. helyezés, felkészítője: Borbásné Nagy Tünde
Nagy Noémi 2.a osztály, magyar nyelv   IX. helyezés, felkészítője: Borbásné Nagy Tünde

A Jászapáti Gróf Széchenyi István Katolikus Középiskola és Kollégium április 21-én 111 csapat, 333 gyermek részvételével Lovagi Logikai Torna elnevezésű vetélkedőt szervezett.

Iskolánk tanulói 13 csapattal, 39 fővel méltóképpen képviselték intézményünket.

Két csapat kiemelkedően teljesített, első helyezést értek el, ezért lovaggá ütötték őket a királyi udvarban.

Az Apródok (3-4. osztály) kategória győztese a Matek Lovagok csapat, tagjai Barkóczi Márk, Besenyei Boglárka, Forrai Bence. A lovagokat tudással felvértezte Tajti Ferencné tanító néni.

A Fegyverhordozók (5-6. osztályosok) kategória győztese a Lovagok a köbön csapat, tagjai: Kertész Lili Anna, Ptaki Renáta, Patkovics Dóra.

A lovagokat tudással felvértezte Verebélyiné Fükő Irén tanár néni.

A verseny összes résztvevőjének és felkészítőjének gratulálunk.

Az Oktatási Hivatal Egri Pedagógiai Oktatási Központ megyei matematikaversenyt írt ki 5-6. évfolyamosok számára.

A megyei döntőbe iskolánk két tanulója jutott be: Kovács Veronika 5. osztályos és Patkovics Dóra 6. a) osztályos tanulók.

Patkovics Dóra 2. helyezést ért el.

Felkészítő pedagógus Verebélyiné Fükő Irén

Sárik Tibor Általános Iskolai Kémia Emlékverseny 7. osztályos tanulók részére. Mottó: ” Kísérlet nélkül nincs kémia.” Csapatok: Kolláth Vivien-Sebők Zsuzsanna ; Divald Dominik-Visnyóczki Zsombor

A Zrínyi Ilona Matematika versenyen az előző évekhez hasonlóan több ezer tanuló indult. Heves megyében a 6. évfolyamon 89 tanuló közül iskolánk 6.a) osztályának tanulója Patkovics Dóra 2. helyezést ért el.

Luca napi természettudományi vetélkedő – EKE Gyakorló Általános Iskola

Szabó Virág és Tajti Péter 8. osztály – III. helyezés